"ჰარვი, შენ ტყვიას არ იმსახურებ"- თურმანმა მადლიერების დღე ვაინშტაინის გარდა ყველას მიულოცა
ეს საინტერესოა - 13:55, 24 Nov, 2017     2965
ჰარვი ვაინშტაინის სკანდალი გრძელდება, ამ ფაქტს ამჯერად ჰოლივუდის ვარსკვლავი უმა თურმანი გამოეხმაურა. მან მადლიერების დღე ყველას მიულოცა - ჰარვი ვაინშტაინისა და მისი ბოროტი შეთქმულების მონაწილეების გარდა:
“მადლიერების დღეს გილოცავთ. მე დღეს მადლიერი ვარ რომ ცოცხალი ვარ, ყველა იმ ადამიანისთვის, ვინც მიყვარს და იმათთვის ვისაც გამბედაობა ჰყოფნით სხვებისთვის იბრძოლონ. ცოტა ხნის წინ ვთქვი, რომ გაბრაზებული ვიყავი და ამისთვის რამდენიმე მიზეზი მაქვს. #metoo თუ ამას ჩემი სახის გამომეტყველებით ვერ ხვდებით. მე ვფიქრობ, რომ საკუთარ თავებს დრო უნდა მივცეთ იმისთვის, რომ სანართლიანები და ზუსტები ვიყოთ, ასე რომ... გილოცავთ მადლიერების დღეს ყველას ( შენი და შენი ბოროტი შეთქმულების მონაწილეების გარდა ჰარვი, მოხარული ვარ რომ ეს ნელ-ნელა მჟღავდება. შენ ტყვიას არ იმსახურებ) - დაელოდე გაგრძელებას - წერს უმა თურმანი
უმა თურმანი ვაინშტაინთან ტარანტინოს მიერ გადაღებულ ფილმებში [Kill Bill და PulpFiction], მონაწილეობისას თანამშრომლობდა. ჰარვი ვაინშტაინი 90-ზე მეტმა ქალმა დაადანაშაულა სექსუალურ შევიწროებაში, თავდასხმასა და გაუპატიურებაში.