ჰოლივუდის სექს-სკანდალი: ჰარვი ვაინშტაინმა საკუთარი კომპანიის დირექტორთა საბჭო დატოვა
ეს საინტერესოა - 14:48, 18 Oct, 2017     2347
ჰოლივუდელმა პროდიუსერმა ჰარვი ვაინშტაინმა, რომელიც ცნობილ მსახიობებთან დაკავშირებული სექს-სკანდალის ეპიცენტრში იმყოფება, თავისი კომპანიის Weinstein Co-ს დირექტორთა საბჭო დატოვა. ამის შესახებ გამოცემა Variety იუწყება.
ცოტა ხნით ადრე ვაინშტაინი კომპანიის თაბათავმჯდომარის პოსტიდანაც გაათავისუფლეს, მაგრამ აქამდე მაინც რჩებოდა იმ კომპანიის დირექტორთა საბჭოში, რომელიც ძმასთან, ბობოსთან ერთად დააფუძნა. გავრცელებული ინფორმაციით, ვაინშტაინი კომპანიის აქციათა 22%-ს ისევ ფლობს.
გასულ კვირას გამოცემა New York Times-მა გამოაქვეყნა გამოძიების შედეგები, რომელშიც საუბარი იყო პროდიუსერის მხრიდან სექსუალური ზეწოლის ფაქტებზე. გამოცემის ინფორმაციით ვაინშტაინი ათწლეულების განმავლობაში კარიერული წინსვლის დაპირებით, ქალებს სექსუალურად ავიწროებდა. ამასთან დაკავშირებით ისაუბრეს ისეთმა ცნობილმა მსახიობებმა, როგორებიც არიან გვინეტ პელტროუ, ეშლი ჯადი, ანჯელინა ჯოლი, კეიტ ბეკინსეილი და სხვები. ამ სკანდალის გამო ვაინშტეინი Weinstein Co-დან გაუშვეს და აშშ-ის კინოაკადემიიდან გააძევეს.