Game of Thrones-ის ფინალური სერია რეკორდული რაოდენობის მაყურებელმა ნახა
ეს საინტერესოა - 12:51, 29 Aug, 2017     2384
Game of Thrones-ის მეშვიდე სეზონი დასრულდა და რეკორდიც დაამყარა.
მე-7 სეზონის ფინალური, მე-7 ეპიზოდი HBO-ზე რეკორდული რაოდენობის მაყურებელმა ნახა. ბოლო სერიას ტელევიზიით 12.5 მილიონმა მაყურებელმა უყურა, ხოლო ინტერნეტში კი 4-მა მილიონმა .
აღსანიშნავია, რომ წინა სეზონთან შედარებით, ფინალური სერიის მაყურებელთა რიცხვი 36%-ითაა გაზრდილი - მეექვსე სეზონის მე-10 სერიას 8.9 მილიონმა მაყურებელმა უყურა.
როგორც სერიალის შემქმნელები გვამცნობენ, ყველაზე რეიტინგული ბოლო, მერვე სეზონი იქნება, რომლითაც GOT-ის გადაღებები დასრულდება.
„სამეფო კარის თამაშების“ მე-8 სეზონის პრემიერა შესაძლოა, 2019 წლამდე გადაიდოს. HBO-ს პროგრამების მენეჯერმა ქეისი ბლოიმ განაცხადა. მისი თქმით, მერვე სეზონის სცენარი ჯერ დაწერილი არ არის, ამავდროულად, გადაღებები სავარაუდოდ, ძალიან რთული იქნება . ამიტომაც ბოლო სეზონი 2018 წლის ზაფხულში ან 2019 წელს გამოვა.
აღსანიშნავია, რომ მთელი ამ წლების განმავლობაში, ახალი სეზონის პრემიერა მუდმივად გაზაფხულზე ხდებოდა, მე-7 სეზონი კი ზაფხულში გამოვიდა, რაც სცენარის მიხედვით გათვალისწინებული სცენების გადაღების სირთულით აიხსნა.