როგორ გამოიყურება გალ გადოტი მაკიაჟის გარეშე (ფოტოკოლაჟი)
მსახიობი გალ გადოტი, სოციალურ ქსელებში ხშირად აქვეყნებს მაკიაჟის გარეშე ფოტოებს და მისი თაყვანისმცემლები ხშირად აღნიშნავენ, რომ მაკიაჟის გარეშე ბევრად უფრო ლამაზია, ვიდრე მაკიაჟით.
გალ გადოტი 1985 წლის 30 აპრილს დაიბადა როშ-ჰა-აინში, ისრაელში. 2004 წელს, 18 წლის ასაკში მან კონკურსში "მის იზრაელი" გაიმარჯვა, რის შემდეგაც თავისი ქვეყანა "მის სამყაროზე" წარადგინა ეკვადორში.
მას შემდეგ გადოტი მრავალი სარეკლამო კამპანიის სახე გახდა.
მსახიობმა პირველი როლი სერიალში "თოჯინები" შეასრულა. 2008 წელს კი ფილმში "ფორსაჟი 4" მიიღო როლი. ასევე მონაწილეობა მიიღო მის სამ გაგრძელებაში.
2013 წელს მსახიობი ზაკ სნაიდერის ფილმში "საოცრება-ქალი" დაამტკიცეს ერთ-ერთ როლზე. 2016 წელს მან ფილმში "ბეტმენი სუპერმენის წინააღმდეგ ითამაშა". 2014 წელს მან ხელი მოაწერა კონტრაქტს იგივე როლის შესრულებაზე კიდევ ორ ფილმში: "სამართლიანობის ლიგა 2" და "საოცარება-ქალი" - 2017.
მსახიობი დაქორწინებულია ებრაელ ბიზნესმენ იარონ ვერსანოზე. 2009 წლის 28 სექტემბერს წყვილი დაქორწინდა. მათ ორი გოგონა ჰყავთ.