GOT-ის მე-7 სეზონის მე-4 ეპიზოდი სერიალის ისტორიაში ყველაზე რეიტინგული აღმოჩნდა
Game of Thrones-ის მეშვიდე სეზონის ყველა სერიამ წინა სეზონის სერიებს რეიტინგში აჯობა. მეოთხე სერია - "Spoils of War" კი მაყურებლებმა სერიალის არსებობის ისტორიაში ერთ-ერთ საუკეთესო სერიად შეაფასეს და არც შემცდარან. რეიტინგების თანახმად, GOT-ის მეშვიდე სეზონის მეოთხე სერია სერიალის ისტორიაში ყველაზე მაღალრეიტინგული აღმოჩნდა , ახალი სეზონის რეკორდი მოხსნა და ლაივში მაყურებელთა რაოდენობით პრემიერასაც გადააჭარბა. HBO_ს ცნობით, სერიალს 10.167 მილიონმა ადამიანმა უყურა და შოუს ისტორიაში ყველაზე რეიტინგული სერია გახდა, მაშინ როცა მე-7 სეზონის პირველ სერიას Dragonstone 10.1 მილიონი მაყურებელი ადევნებდა თვალს.
Insider-მა ცოტა ხნის წინ გაავრცელა ვიდეო, როგორ მიმდინარეობდა დრაკონზე ამხედრებული დეინერისისა და ლანისტერების ბრძოლის სცენის გადაღება.
ახლა კი GOT-ის მაყურებლები მოუთმენლად ელიან მეხუთე სერია. სანამ ახალ სერიას ვიხილავთ, HBO-მ მე-5 სერიიდან "Eastwatch“ კადრები გამოაქვეყნა.
ეს შედეგი კი არაჩვეულებრივია HBO_სთვის იმ ფონზე, რომ ჰაკერებმა აღნიშნული ეპიროზი მოიპარეს . ამავდროულად ჰაკერები აცხადებენ, რომ HBO_ს სერვერზე კიბერთავდასხმის შედეგად მათ 1.5. ტერაბაიტი ინფორმაცია მოიპპოვეს, მათ შორის არის კონფიდენციალური ინფორმაცია. ისინი მათ ხელთ არსებული ინფორმაციის სრულად გამოქვეყნებით იმუქრებიან, იმ შემთხვევაში თუ HBO მათ ფულს არ გადაუხდის.