"მე ჩემს შვილს ვაჭმევ იმ დროს და იმ ადგილას, სადაც მას დასჭირდება" - ყირგიზეთის პრეზიდენტის ქალიშვილის ძუძუთი კვების ფოტო
ყირგიზეთის პრეზიდენტის ქალიშვილის ძუძუთი კვების ფოტომ ქვეყანასა და რეგიონში დიდი ვნებათღაღელვა გამოიწვია.
ალია შაგიევამ, თავის სოციალურ ქსელში ფოტო ჯერ კიდევ აპრილში გამოაქვეყნა.
"მე სრული სიმშვიდით ამოვიღებ ძუძუს სადაც მინდა, როდესაც ჩემს შვილს შია, იქნება ეს სავაჭრო ცენტრი, ავტომობილის სალონი, თუ საზოგადოებრივი პარკის სკამი. მე ვიქნები მაგალითი სხვა მეძუძური დედებისთვის, რომლებიდ პატრიარქალური საზოგადოების ჩარჩოებში არიან მოქცეულნი," - წერს ალია ფოტოს კომენტარში.
პრეზიდენტის ქალიშვილს ამ ფოტოს გამო, ამორალურ ქცევაში დასდეს ბრალი, რის შემდეგაც მას ფოტოს წაშლა და ყველა სოცქსელის გვერდების გაუქმება მოუწია.
"მე ჩემს შვილს ვაჭმევ იმ დროს და იმ ადგილას, სადაც მას დასჭირდება. სხეულში, რომელიც მე მომეცა, არაფერია ვულგარული. ამჟამად ძუძუს ფუნქცია ჩემი შვილის გამოკვებაა და ის არ არის სექსუალური ობიექტი", - აცხადებს ყირგიზეთის პრეზიდენტის ქალიშვილი BBC-თან ინტერვიუში.