მერიემ უზერლი საუდის არაბეთში გაროზგვას გადაურჩა - რა ჩაიდინა თურქმა ვარსკვლავმა (ფოტოკოლაჟი)
ეს საინტერესოა - 14:41, 29 Mar, 2017     50003
თურქი მსახიობის მერიემ უზერლის საუდის არაბეთში სტუმრობამ ხმაურის გარეშე არ ჩაიარა. „დიდებული საუკუნის“ ვარსკვლავი ერ-რიადში მისი კოსმეტიკური კომპანიის პრომო-კამპანიაში მონაწილეობის მისაღებად ჩავიდა, რომლის სახეც თავადაა. პრეზენტაციის დროს მერიემ უზერლიმ ჰიჯაბი მოიხსნა, მის მაგალითს რამდენიმე ქალმაც მიბაძა. ეს საქციელი სრულიად ეწინააღმდეგენა საუდის არაბეთის კანონმდებლობას, რომელის მიხედვითაც საზოგადოებრივი თავშეყრის ადგილებში ქალისთვის თავსაბურავის ტარება აუცილებელია, კანონის დამრღვევს კი გაროზგვა ემუქრება. იმის მიუხედავად რომ მერიემ უზერლიმ კანონი დაარღვია, მან ერ რიადი შეფერხების გარეშე დატოვა და დუბაიში გაემგზავრა.
თურქი ვარსკვლავი საუდის არაბეთის სამართალდამცავებს კი გადაურჩა მაგრამ ვერ აცდა სოციალური ქსელის მომხმარებლების რისხვას, მათ კრიტიკის ქარცეცხლში გაატარეს მსახიობი და მას „თურქი მეძავი“ უწოდეს.
მერიემ უზერლის აღნიშნულ ფაქტზე კომენტარი არ გაუკეთებია.