პრინც ჰარის ყველაზე სასურველი სასიძოს ტიტულს ბრუნეის პრინცი ართმევს?! (ფოტოკოლაჟი)
ეს საინტერესოა - 13:21, 27 Mar, 2017     5896
მეგან მარკლისთან რომანის გამო, ბრიტანეთის სამეფო ოჯახის მომხიბვლელმა პრინცმა ჰარიმ ყველაზე სასურველი სასიძოს წოდება დაკარგა, მაგრამ როგორც ცნობილია, „წმინდა ადგილი“ ცარიელი დიდხანს არ რჩება და გათავისუფლებული „პოსტი“ 25 წლის პრინცმა აბდულ მატინმა დაიკავა, ბრუნეიდან.
პრინცი მატინი - ბრუნეის მმართველის ჰასანალ ბოლკიაჰის მეოთხე შვილია, მის გარდა ბრუნეის სულთანს 11 შვილი ჰყავს 7 გოგო და 4 ბიჭი.
2011 წელს პრინცმა სანდჰერსტის სამეფო სამხედრო აკადემია დაამთავრა და ლეიტენანტის წოდება მიიღო. მიუხედავად შესანიშნავი სამხედრო უნარებისა, მამის თხოვნით მან სწავლა ლონდონის უნივერსიტეტში განაგრძო, სადაც ხელოვნების დარგში მაგისტრის ხარისხი მიიღო.
გავრცელებული ინფორმაციით პრონცი რამდენიმე უცხო ენას ფლობს: ინგლისურს, ფრანგულს, არაბულს და იტალიურს.
ბრუნეის პრინცს მოსწონს აქტიური დასვენება, თავისუფალ დროს ის ცურავს, თამაშობს პოლოს, დაკავებულია კრივით და სათხილამურო სპორტით. ადრე ის ფეხბურთსაც თამაშობდა ბრუნეის გუნდში AM Gunners.
რაც შეეხება პირად ცხოვრებას, პრინცის თქმით მისი რჩეული უნდა იყოს ნამდვილი და უბრალო, მისი თქმით სწორედ ამ პრინციპებით ხელმძღვანელობას აპირებს საყვარელი ადამიანის არჩევისას.