რატომ არ დაესწრო საშა ობამა მამის გამოსამშვიდობებელ გამოსვლას
აშშ-ის პრეზიდენტმა ბარაკ ობამამ ამერიკელებს გამოსამშვიდობებლი სიტყვით მიმართა, რომელიც ძალიან ემოციური აღმოჩნდა არა მხოლოდ მოსახლეობისთვის, არამედ თავად პრეზიდენტისთვისაც.
პრეზიდენტის გამოსამშვიდობებელი სიტყვა ამ დრომდე ყველაზე განხილვად თემად რჩება სოციალურ ქსელებში. ვარკსვლავები, პოლიტიკოსები თუ უბრალო მოქალაქეები ობამას ემოციურ მომენტებს აზიარებენ - აცრემლებული ბარაკ და მიშელ ობამები, მათი ქალიშვილი მალია და ჯო ბაიდენი.
აღსანიშნავია, რომ ბარაკ ობამას გამოსამშვიდობებელ მიმართვას არ ესწრებოდა მისი უმცროსი ქალიშვილი საშა, რაც უყურადღებოდ ბუნებრივია, არავის დარჩენია.
როგორც CBS-ის კორესპოდენტმა მარკ კნოლერმა თვითერზე დაწერა, მას თეთრ სახლში განუცხადეს, რომ საშამ მამის გამოსამშვიდობებლ მიმართვაზე დასწრება და ჩიკაგოში ჩასვლა სკოლის გამო ვერ მოახერხა, რადგან მას დილით გამოცდა ჰქონდა. 15 წლის საშა ვაშინგტონში, პრესტიჟულ კერძო სკოლაში Sidwell Friends-ში სწავლობს.