20 ს.კ. არარაფინირებული ზეითუნის ან მზესუმზირის ზეთი
მომზადების წესი:
ორივე ინგრედიენტი აურიეთ შუშის ქილაში, დაახურეთ ხუფი მჭიდროდ და დატოვეთ 2 დღის მანძილზე გრილ ადგილას. 2 დღის შემდეგ ის მზადაა მოხმარებისთვის.
რაც შეეხება მისი გამოყენების წესს:
დილით გაღვიძების შემდეგ, წაისვით მტკივნეულ ადგილას და კარგად შეიზილეთ კანში. პროცედურა დაიწყეთ 2-3 წუთით, შემდეგ თანდათან დრო გაზარდეთ. 20 წუთი საკმარისი იქნება აღნიშნული პროცედურის ჩასატარებლად. ბოლოს აუცილებლად გაიწმინდეთ სველი პირსახოცით. ასევე შეიძლება გამოიყენოთ ბავშვის პუდრა არასასიამოვნო შეგრძნების შესამცირებლად, რომელიც შესაძლოა გაჩნდეს კანის მსუბუქი გაღიზიანების შემთხვევაში.
სახლის პირობებში დამზადებული ეს სამკურნალო საშუალება, 10 დღის შემდეგ მოახდენს სისხლის მიმოქცევის სტიმულირებასა და ძვლოვანი და ხრტილოვანი ქსოვილის რეგენერაციას. ამას გარდა, მისი წყალობით მოგეხსნებათ თავის ტკივილები, გაგიუმჯობესდებათ მეტაბოლიზმი და გათავისუფლდებით ტოქსინებისგან. მასაჟის შემდეგ შესაძლოა პირველ ხანებში თავბრუს ხვევა იგრძნოთ, თუმცა, ეს დროებითია. ამ მკურნალობას გვერდითი მოვლენები არ გააჩნია.